La 22 de ani s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins băut la volan. În plus, tânărul nici nu deținea permis de conducere.
La mijlocul nopții, pe 4 ianuarie în jurul orei 00:30, pe DJ 106B, între localitățile Hașag și Loamneș, polițiștii au oprit pentru control un autoturism condus de către un tânăr în vârstă de 22 de ani, din județul Iași, informează Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu.
„În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că cel aflat la volan nu deține permis de conducere și se află sub influența alcoolului, cu o concentrație de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a transmis instituție prin purtătorul de cuvânt.
În cauză s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducere sub influența alcoolului.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Județului Sibiu
Vizualizari: 539
Ultimele comentarii
Acum 5 ore
Valentino Versace
Acum 5 ore
Cartea ne face bine..
Acum 5 ore
Emil
Acum 6 ore
Adrian
Acum 6 ore
Newman