Joi,
09.07.2020
Cer Senin
Acum
17°C

Raluca Turcan: „Ne-am propus să strângem peste 35.000 de semnături pentru Iohannis”

10 August 2019 14:44

Raluca Turcan: „Ne-am propus să strângem peste 35.000 de semnături pentru Iohannis”

Raluca Turcan, prim-vicepreşedintele PNL și lider al liberalilor sibieni, a fost prezentă astăzi la intrarea în Parcul ASTRA, acolo unde a fost amplasat cortul de strângere de semnături pentru susținerea candidaturii lui Klaus Iohannis la președinția României.

Turcan spune că își dorește să strângă cel puțin 35.000 de semnături pentru Klaus Iohannis. „Este numărul de semnături pe care le-am obţinut pentru alegerile europarlamentare, dar aşa cum simţim pulsul şi cum vedem oamenii că ne întreabă până să ajungem la corturi, cum să semneze pentru Klaus Iohannis, credem că numărul acesta va fi mai mare şi chiar, sper eu, cel mai mare de până acum", a transmis liderul liberalilor sibieni.

Campania PNL de la Sibiu a avut primul cort în fața Parcului ASTRA, urmând ca oamenii să poată semna și în Ștrand, pe strada Semaforului, pe Bulevardul Mihai Viteazul și în zona Terezian, începând cu săptămâna viitoare.

IMG_20190810_111813

Partidul Naţional Liberal a lansat astăzi campania de strângere de semnături pentru susţinerea candidaturii lui Klaus Iohannis la Preşedinţia României.

Cristina Bălău

de Cristina Bălău

Social
Telefon:
0770 962 946
E-mail: cristina[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

14 comentarii

///

Acum 11 luni

Una e sa-ti propui, alta sa reusesti...
Raspunde

florin

Acum 11 luni

foarte bine, sa mai doarma 5 ani pe banii statului
Raspunde

///

Acum 11 luni

Ce rau arata dna Turcan! E grea politichia. Nici botoxul nu mai poate ajuta...
Raspunde

oIo

Acum 11 luni

mai psdache, Veorica iti place mult mai mult ?
Raspunde

Nicu

Acum 11 luni

PNL si PSD aceeasi mizerie,niste smecheri,hoti si mincinosi!
Raspunde

dancp2

Acum 11 luni

iarasi ati taiat comentariul antiturcan moscovita domnilor de la ts ati auzit de dreptul la opinie?sau cu cit va plateste frau din botoshani sa taiati placuta suedeza e un comentar polic ?nui voie altul?
Raspunde

Carma

Acum 11 luni

Turcana arata de par'ca au prins-o locuitorii tepuiti din Arhitectilor si au tintuit-o sperietoare de ciori,o zi intreaga in soare !
Raspunde

Base

Acum 11 luni

Turcan parca sta mai mult la solar decat in Parlament!@!@! Nu stiu ce cauta individa asta in Sibiu.....
Raspunde

coana marghioala

Acum 11 luni

Da, dar solarul imbatraneste pielea. Dna Turcan a cam imbatranit. Poate din cauza politicii si a nemernicilor de pesedisti. Dar oare nu se mai gaseste botox de calitate superioara?!
Raspunde

Gruia

Acum 11 luni

O informatie despre ce-l recomanda pe Iohannis pentru inca un mandat ar fi fost bine venita. Aveti?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibiul nu este de stanga

Acum 11 luni

Summitul UE de la Sibiu? Vizita Papei...Deveselu? ...alea mai vizibile.
Raspunde