Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

VIDEO – Filmarea cu accidentul de la marginea Sibiului, în care și-au pierdut viața doi tineri

Ștefan Dobre
12
accident-htqw

La câteva ore de la producerea accidentului grav din zona Dedeman, în care și-au pierdut viața doi tineri, iar alți doi sunt în stare gravă, pe rețelele sociale au apărut imaginile cu producerea tragicului eveniment.

Publicitate
Publicitate

În clipul video postat pe Info Trafic Sibiu se poate observa că șoferul circula cu viteză mare, probabil a devansat o mașină prin partea dreaptă, apoi a derapat lovind spațiul verde din zona mediană.

Un alt element esențial este faptul că stopurile care indică acționarea frânei se aprind foarte târziu, în ultima clipă înainte de impact. De aici se poate deduce să șoferul a frânat doar cu câteva secunde înainte să lovească TIR-ul parcat.

Publicitate

Redăm mai jos imaginile postate pe Info Trafic Sibiu de utilizatorul Adrian Raul:

Reamintim că un tânăr în vârstă de 19 ani și o fată în vârstă de 20 de ani și-au pierdut viața în urma acestui accdient, alte două persoane fiind în stare gravă la spital. Este vorba despre șoferul de 20 de ani și celălalt pasager, tot de 20 de ani, care se află internați în aceste momente la Spitalul Județean Sibiu. 

Tânăra de 20 de ani care a murit în accidentul de la Dedeman este din Sibiu. Medicii au încercat să o resusciteze în drum spre spital

Starea celor doi tineri supraviețuitori ai accidentului din zona Dedeman

Publicitate
Publicitate

Ștefan Dobre
Ștefan Dobre

Administrație

0724 605 815

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

12 răspunsuri

  1. Avatar Un sibian
    Un sibian

    MARE CRETIN!!!

    34
    5
    1. Avatar Rostogan
      Rostogan

      …si nu doar el. Si ceilalti trei, si cei din cealalta masina si cam toti vitejii care (probabil) ziua taie frunze la caini iar in fiece noapte baga drifturi, liniute in zona. Cat despre actiuni de prventie din partea Politiei…

      28
      4
  2. Avatar ...

    lasand la o parte culpa evidenta a soferului …., toate masinile parcate acolo sunt parcate ilegal fiind semne care interzic asta. Primaria si politia Selimbar nu au impus respectarea legii, permitand parcarea a zeci de tiruri acolo pe termen lung.

    30
    5
    1. Avatar Aaa
      Aaa

      Exista politie in selimbar?De ani de zile se parcheaza la mall la intrarea la Auchan sub semnul de oprirea interzisa!!

      8
      0
  3. Avatar Sofer
    Sofer

    Inca unul care credea ca are stofa de pilot de curse.

    28
    0
  4. Avatar Mihai
    Mihai

    Mereu am zis ca nu au ce cauta TIRuri parcate pe banda 1. Era doar o chestiune de timp pana se intampla o nenorocire… partea aia de bulevard e folosita ca si parcare de TIRuri, tinerii fac liniuțe și politia doarme.

    27
    5
  5. Avatar Dragos
    Dragos

    Dacă e sa privim la rece, am putea spune ca e vorba de “selecție naturală”. Din pacate, aici e vorba de niște copii teribiliști, care au plătit un preț prea mare…

    29
    5
  6. Avatar Ilie cazacu
    Ilie cazacu

    politia nu are ce sa le faca. zona respectiva apartine de Selimbar unde numarul de agenti este insuficient. sunt zeci de copii de bani gata care se intalnesc seara de seara in kaufland Selimbar si in zona Dedeman. imediat dupa ora inchiderii ii gasiti in parcare, toti cu masini modificate si cu aere de șmecher. uneori șmecheria are un preț… Dumnezeu sa-i ierte. Totul pleaca de la educatia primita acasa. Pe genul asta de copii nu-i sperie politia, suna tata si rezolva…

    17
    3
  7. Avatar Claus
    Claus

    Depasire pe dreapta viteza excesiva plus lipsa experientei la volan…

    14
    1
  8. Avatar Cititor
    Cititor

    Cea mai simpla, eficienta si putin costisitoare solutie – limtatoare de viteza, ca in comuna. Parintii celor decedati pot sa cheme in justitie primaria Selimbar si pe soferii tirurilor parcate neregulamentar si sa-i usureze de cateva milioane de euro. Daca erau limitatoare, copiii traiau si acum, oricat de teribilisti ar fi fost… Dumnezeu sa-i odihneasca !

    1
    2
  9. Avatar Traian B.
    Traian B.

    Teribilismul vârstei + fițe + inconștiența sau incapacitatea părinților de a răspune cu nu la toanele odraslelor, pentru că, deh, le afectează personalitatea și încrederea în sine + neputința și delăsarea autorităților în a impune și urmări regulile = accident Dedeman + familii răvășite pe veci. Trist e puțin spus.

    12
    1
  10. Avatar ...

    Secunde irosite fara urma de frana de la pierderea controlului… Frana se vede doar in ultima clipa inainte de impact.

    7
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate