Un bărbat în vârstă de 39 de ani, din satul sibian Valchid, și-a prins luni seară mâna dreaptă într-un utilaj folosit pentru depănușatul porumbului.
Chemați de urgență, medicii au decis să-l transporte cu elicopterul la Târgu Mureș, pentru a-i salva brațul.
”Un echipaj cu medic al Serviciului de Ambulanță Județean Sibiu s-a deplasat în localitatea Valchid, unde un bărbat de 39 de ani și-a prins brațul drept într-un utilaj de depănușat porumb.
La sosirea echipajului SAJ bărbatul prezenta un traumatism al brațului drept cu ischemie și în consecință medicul a solicitat elicopterul SMURD de la Tg. Mureș.
Victima a fost asistată medical și transportată în localitatea Hoghilag, locul de întâlnire cu echipajul aerian, unde a fost preluat și transportat de urgență la spitalul din Tg. Mureș”, a informat conducerea Ambulanței Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Administrație
Alătură-te comunității
0 răspunsuri
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Aceia au fost ultimii ofiteri care s-au jertfit pentru neamul romanesc.In viitor nu vor mai fi.
Din momentul în care ai încadrat drona acustic și vizual cu telefonul tău mobil nu mai ești civil ci participa…
nu stiu ce sa zic, eu tot sper ca o sa vina intr-o zi Motomartienii sa ne salveze de Plutarkieni.
stai în casa. ie-te nu s-a anulat, te-oftici?
au aflat deja drujbarii roșii













Lasă un răspuns