Luni,
20.09.2021
Ceata
Acum
12°C

Prefectul județului despre protestele din Sibiu: Îmbârligate, încrucișate și fără nicio noimă

Prefectul județului despre protestele din Sibiu: Îmbârligate, încrucișate și fără nicio noimă

Prefectul județului Sibiu, Adela Muntean, a caracterizat protestele de stradă din Sibiu drept ”îmbârligate și fără nicio noimă”.

Instituția Prefectului județului Sibiu a găzduit miercuri dimineață ultima ședință a Colegiului Prefectural pe anul 2017, întâlnire la care au participat zeci de directori și șefi de instituții deconcentrate.

La finalul ședinței, prefectul Adela Muntean a ținut să ia cuvântul pentru a mulțumi conducerii Jandarmeriei Sibiu pentru implicarea constantă din ultima vreme și eforturile depuse la ”aceste proteste îmbârligate, încrucișate și fără nicio noimă”.

De la Jandarmerie, prefectul a trecut la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu, căreia i-a solicitat mai multă implicare și sprijinirea suplimentară a jandarmilor.

”Aș ține un pic să vă organizați, să încercăm niște patrule, mai ales că vine o perioadă aglomerată, să nu avem incidente neplăcute”, i-a spus Adela Muntean inspectorului-șef al IPJ Sibiu, Tiberiu Ivancea.
colegiu

Sursa foto

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

27 comentarii

Vivi dragan

Acum 3 ani

A ajuns sa ne dea lectii secretara din Rosia a carui singur merit e carnetul de partid PSD.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Raluca Sorostinean

Acum 3 ani

Ne bucuram ca v-am votat la prefectura, dna Muntean! Se vede ca stiti sa faceti randuiala este exact ce ne trebuie in orasul asta dezbinat de forte oculte! Mult succes in continoare!
Raspunde

Libertate

Acum 3 ani

Habar n-ai ce ai votat, Raluca sorostinean, tovarasa prefect a fost numita de tovarasul de la Bucuresti...
Raspunde

Ghita Pristanda

Acum 3 ani

Raluca, dacă tot vorbește capul fără tine, mai bine vorbește în pungă, să nu știe lumea cât de tută ești...
Raspunde

yoy

Acum 3 ani

forte ocule, ce sa spun :))) reptilienii sunt de vina
Raspunde

biciclist

Acum 3 ani

Am mai zis eu ca protestele sunt prea elegante pentru a fi intelese de aceste minti netede. Si ei nu realizeaza (inca) ca aceste proteste inedite, pasnice, le-au amanat caderea ABRUPTA cu cateva luni de zile.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

@@@

Acum 3 ani

Bine ca biciclistii n-au minte imbarligata, ca ar merge tot in zig-zag...
Raspunde

Dracu

Acum 3 ani

Proasta satului... Criminalii patriei. Vorbiti ca niste vite sub obladuirea marelui conducator. Ati ramas niste comunisti incopetenti, obedienti si infecti. Va vindeti tara pentru o farama de reciunostinta de la sefu. Nu va dati seama tampitilor din PSD-ALDE-UDMR ca in final va vor afecta si pe voi legile astea. Voi sunteti niste nimeni in partidele voastre. Legile alea vor servi sefilor vostri. Si ei se caca pe voi de sus. Gunoaielor !!!
Raspunde

Psd=grup infractional organizat

Acum 3 ani

Adevarata profesionista numita pe un singur criteriu-slugarnica PSD...da lectii de morala Dracnea...data viitoare pune femeia de serviciu de la primaria Rosia
Raspunde

#Ajunge cu pesede

Acum 3 ani

Ne cerem scuze ca am "confuzato" de tot pe d-na Prefect!
Raspunde

yoy

Acum 3 ani

tre sa se nasca inca o data sa priceapa ce inseamna finetea protestelor
Raspunde

Ridichie Iglesias

Acum 3 ani

Îmbârligate, încrucișate și fără nicio noimă astea sint partidele politice de la putoare.
Raspunde

dancp2

Acum 3 ani

ce inseamna imbirligat conf DEX?
Raspunde

Ion

Acum 3 ani

O , saraca ... Ar trebui sa ia niste lectii de gramatica si de exprimare ! " Imbarligate " - probabil ea a "dictat" comunicatele penibile ale PSD ului referitoare la mitingurile extraordinar de inspirate organizate in fata sediului psd !
Raspunde

Zumz

Acum 3 ani

Te uiti la mutrele lor, apoi te uiti la cei care protesteaza. Si iti dai seama imediat ca ne-am reintors in 1989, cu toti sfertodoctii pusi in functii. Sincer sibieni, lasand banii si functiile pe care vi le-ar promite partidul, nu va simtiti jigniti vazand cine conduce judetul Sibiu?!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Liberiu

Acum 3 ani

Sibienii se simt jigniti de hipsterii cu barbisoane care intuneca orasul cu ura lor sorosista!
Raspunde

Vai de ea Prefectura

Acum 3 ani

Creatura asta numita Prefect inca n-a realizat ca-i subiectul glumelor de tot felul de prin institutiile descentralizate. Ea e fata PSD-ului, jalnic, aici am ajuns, sa avem acest specimen la Prefectura.
Raspunde

ioan

Acum 3 ani

Cap mare ai minte ce iti mai trebuie.
Raspunde

politruc

Acum 3 ani

Cine este dl. prefect din imagine ?
Raspunde

un cititor

Acum 3 ani

Un CV impresionant hahaha .....
Raspunde

ioan

Acum 3 ani

A participat si populimea din deconcentrate?
Raspunde

MB

Acum 3 ani

La ce fata de vanzatoare din piata are prefectul, nu e de mirare ce scoate pe gura
Raspunde

Mircea

Acum 3 ani

Te-ai descris foarte bine doamna prefect.... Exact asa e si partidul din care faci parte!
Raspunde

Sa puba mana pe carte

Acum 3 ani

Un om inteligent intai aprofundeaza subiectul apoi emite o parere. Daca n-a trecut de stadiul "imbarligat si incalcit" inseamna ca nu a aprofundat destul. Oare si alte subiecte tot asa SUPERFICIAL le trateaza???
Raspunde

Gâscanul

Acum 3 ani

Se pare că protestele i-au deranjat foarte tare pe pesedei pentru că au reaprins flacăra speranței. Oricum, lumea lor e pe cale să apună, sunt disperați să amâne un destin inevitabil: căderea vechiului establishment în afara puterii.
Raspunde