Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

FOTO S-au aliniat planetele pentru Hermannstadt. 2-0 cu FCSB și joacă barajul pentru a rămâne în prima ligă

Alin Bratu
4
Sursa foto: Turnul Sfatului
Sursa foto: Turnul Sfatului

FC Hermannstadt a câștigat cu 2-0 meciul de luni seară de acasă, cu FCSB, iar sibienii vor juca două meciuri de baraj pentru a rămâne în prima ligă de fotbal.

Publicitate
Publicitate

Sibienii au câștigat ambele reprize de la Sibiu, cu FCSB, 1-0 în minutul 38. Bozhidar Chorbadzhiyski a marcat cu capul, din centrul careului, după un corner.

În minutul 70 sibienii au marcat din nou prin Sergiu Buș . A deviat în plasă, din interiorul careului mic, după o centrare a lui Neguț.

De menționat că bucureștenii au venit la Sibiu cu rezervele, titularii obișnuiți nefăcând nici măcar deplasarea.

În celelalte meciuri din play-out-ul Ligii 1 s-au înregistrat următoarele rezultate:

Publicitate

Petrolul – Oțelul 1-5

Farul – Metaloglobus 0-1

Slobozia – UTA 0-1.

La aceste scoruri, Metaloglobus și Unirea Slobozia sunt retrogradate direct, iar Hermannstadt și Farul vor juca barajul pentru un loc în SuperLiga cu Chindia Târgoviște și FC Voluntari.

Hermannstadt va juca împotriva FC Voluntari, iar constănțenii vor juca cu cei din Târgoviște.

Hermannstadt (4-4-2): Lazar – Căpușă, I. Stoica, Chorbadzhiyski, K. Ciubotaru – Balaure, Dr. Albu, Zargary, Neguț – Buș, Chițu
Rezerve: Muțiu – Pop, L. Stancu, Karo, Issah, Gândilă, Afalna, Gjorgjievski
Absenți: Kujabi, Politic, Florescu, Bârstan, Karo, Ritivoi (accidentați)
Antrenor: Dorinel Munteanu

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – Pantea, Ngezana, Duarte, Kiki – Arad, Lixandru – D. Popa, Alhassan, Oct. Popescu – Thiam
Rezerve: R. Andrei, Zima – Colibășanu, L. Ilie, M. Toma, Cercel, Panait, D. Avram
Antrenor: Lucian Filip (interimar)

Arbitru: Ionuț Coza // Asistenți: Radu Ghinguleac și Nicușor Marin
Arbitru VAR: Adrian Cojocaru // Asistent VAR: Sebastian Gheorghe
Rezervă: Iuliana Demetrescu // Obs. arbitri: Marcel Savaniu

Publicitate
Publicitate

Alin Bratu
Alin Bratu

Politic

0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

4 răspunsuri

  1. Avatar Un punct
    Un punct

    In 9 etape de play-out trebuia sa mai luam un singur punct in plus, aveam 26 puncte si scapam direct.
    Nici in cele mai frumoase vise nu se puteau intampla scorurile de aseara…Metaloglobus sa bata Farul, UTA sa bata Slobozia…
    Dar noi nu am avut acel punct in plus ( in 9 etape…)
    Multa bafta cu Voluntari, era mai ok cu Chindia, dar sunt doar 50/50 convins ca ramanem in prima liga.
    Ar fi ok prima partida in deplasare.

    16
    1
  2. Avatar Ion de la Raion
    Ion de la Raion

    Ca să ce?
    Acest club aflat în moarte clinică a ratat toate oportunitățile de a deveni o echipă demnă de a fi numită echipa orașului.
    A primit în folosință un stadion moder la costuri modice
    Datorită acestui stadion a avut în primul an în care a jucat pe el câteva mii de abonamente
    Au început să apară, timid ce-i drept sponsori
    Bani publici

    Ce a dat înapoi?

    Un club in insolvență cu întârzieri salariale constante

    Asocieri cu persoane dubioase care și-ailu pus odraslele in funcții în interiorul clubului

    Zero implicare în societate, te autointitulezi echipa orașului…. Câtă nesimțire….
    Unde sunt echipele de juniori pline cu copiii din toate cartierele și localitățile învecinate?
    Unde sunt activitațile sportive/sociale, provocările lansate tinerelor speranțe din localitate pentru ai determina să se îndre către sport, să renunțe la droguri, să renunțe la jocurile de noroc……

    Este un club privat, e drept, dar când primești fonduri de la societate ar trebui să și livrezi….

    Si a livrat, cu să ne respectăm colaboratorii în insolvență….

    10
    1
  3. Avatar VOX
    VOX

    Degeaba …tot matinal scrie pe Hermanstadt! :)))))))))))))))

    4
    3
  4. Avatar Nagyszeben FK
    Nagyszeben FK

    Haterii sibieni, acesti pauperi sinistri…fara echipa, fara stadion in Subarini, fara blocuri noi, fara santiere, fara dezvoltare urbanistica, fara reabilitari, fara spectacole, fara evenimente, fara nimic. Traditia sibiana la fotbal, aia adevarata, se rezuma la a striga 3/4 din stadion Hotii hotii, dupa 6 minute de meci.

    4
    3

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate