X
juventus sibiu

Echipa de minifotbal Juventus Sibiu şi-a aflat adversarele din grupele Champions League

Echipa de minifotbal Juventus Sibiu a fost repartizată în grupa K, în prima ediţie a Champions League, alături de Klub Mladih Odranci (Slovenia), Team Panto Group (Muntenegru) şi Aramis SE-Mad Dogs (Ungaria).

Competiția va avea loc între 23 şi 25 septembrie 2016, la care vor participa alături de echipe din Austria, Spania, Slovenia, Slovacia, Ungaria, Cehia, Kazakstan, Bosnia-Herțegovina, Croația, Serbia, Bulgaria, Ucraina, Belgia, Letonia, Lituania, Polonia etc. şi opt echipe din România.

Din România, vor mai evolua şi echipele Golden Boys Bacău din România, E ON Iași, AEK Oradea, FC Boromir Râmnicu Vâlcea,Tanzmannschaft București, Old Boys București, MAV Sport Timișoara.

Iată cum arată toate grupele:

Group A: Veni Vidi Vici (Croația), Szigetszentmiklós BE4PRO (Ungaria), Gamblers Most (Cehia), LPF Tolmin (Slovenia)

Group B: Deltum Burgas (Bulgaria), FC Slavia (Ucraina), Bolzing FC (Germania), LSA Sixte Perwez Chaudfontaine (Belgia)

Group C: CB Kula (Croația), DOK Šabac (Serbia), FC Gostbau Wien (Austria), Gold ins Sofia (Bulgaria)

Group D: InterDnestrCom (Rep.Moldova), FC Letka (Slovacia),
Tukuma Brāļi (Letonia), Vienna Walzer (Austria)

Group E: Sbornaya Blagoevgrad (Bulgaria), Luna Gato (Bosnia-Herțegovina), FC Eagles (Lituania), Ostravský Zábřeh (Cehia)

Group F: Florgrade FC Santa Maria da Feira (Portugalia), FLYING CATER-GROUP Łódź (Polonia), Ecos (Bosnia), E ON Iași  (România)

Group G: Align FC (Grecia), Mé-Szi Frucht KFT (Ungaria), Restaurace U Pecků (Cehia), Violeta (Bosnia)

Group H: Gloria Victis Warszawa (Polonia), Eco Lux (Rep.Moldova),
Sykies FC (Grecia), Lokomotive (Letonia)

Group I: Silvija Trade (Slovenia), Polimark Belgrade (Serbia), Il Rotino A.S.D. Club (Italia), FC Nikers (Letonia)

Group J: AEK Oradea (România), Homemax Sofia (Bulgaria)
National Winner Turkey, Menežeris (Slovacia)

Group K: Klub Mladih Odranci (Slovenia), Team Panto Group (Muntenegru), Aramis SE-Mad Dogs (Ungaria), Juventus Sibiu (România)

Group L: 4 ASA LISIČIĆ (Croația), Amigos FC (Grecia), Tanzmannschaft București (România), KCM-OCP Plovdiv (Bulgaria)

Group M: Sindikat Krke (Slovenia), Sairan (Kazakstan), FC Boromir Râmnicu Vâlcea (România), Basque Country (Spania)

Group N: ART METALI JUNAJTED (Croația), Old Boys București (România), HSC Internationale Graz (Austria), Standart (Kazakstan)

Group O: Zamm (Bosnia-Herțegovina ), BMK Werbedesign (Cehia), Dadi Export (Muntenegru), Freshmarket Sofia (Bulgaria)

Group P: ŠD Prežganje (Slovenia), Titiboys (Spania), MAV Sport Timișoara (România), Neftokhimik Burgas (Bulgaria)

Group Q: KCM Plovdiv (Bulgaria), Sixte Brain (Belgia), Sport fraternity of the Cathedral (Muntenegru), Golden Boys Bacău (România)

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim

Comentarii

comentarii

O opinie

  1. Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Daca totusi doriti sa cititi comentariul, click aici

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Turnul Sfatului Online
  • Sport
  • Contact