Miercuri,
19.06.2024
Cer Senin
Acum
17°C

Primăria Sibiu: Astrid Fodor este urmată de Găvozdea. Adrian Bibu este pe trei. FDGR este peste PNL care e la egalitate cu ADU. AUR intră în Consiliul local

Primăria Sibiu: Astrid Fodor este urmată de Găvozdea. Adrian Bibu este pe trei. FDGR este peste PNL care e la egalitate cu ADU. AUR intră în Consiliul local

Reprezentanții USR au dat publicității primele rezultate relevante de la numărarea voturilor pentru Primăria Sibiu.

După numărarea voturilor în 94 de secții din 107, Astrid Fodor conduce cu 39,74% (19.546 de voturi), urmată de arhitectul Alexandru Găvozdea cu 19,40% (9.542 de voturi). Adrian Bibu este pe poziția trei la acest moment, cu 11,40% din voturi (5.606), urmat de candidata ADU, Ruxandra Cibu-Deaconu, cu 9,82% (4.828 de voturi).

Candidatul PSD, Florian Giubega, are la acest moment 7,69% (3.782) din voturile numărate, în timp ce liderul AUR Sibiu, deputatul Sebastian Suciu, are 6,17% (3.036 de voturi). Pentru Cristian Marinescu (PP) au fost adunate 2,32% (1.142) din voturile numărate până acum, la Ciprian Faraon 1,84% (907 voturi), iar pe ultimul loc este Ștefan Zara, cu 1,62% (797 de voturi).

În ceea ce privește Consiliul local Sibiu, cele mai multe voturi le-a întrunește până la acest moment FDGR (29,55%), urmat de PNL și ADU la distanță foarte mică (17,81%, respectiv 17,62%).

Pe locul patru este lista candidaților PSD cu 14.05%, iar AUR întrunește 9,40%. PER are 4,06%, SOS – 3,15%, PP – 2,43%, iar PUSL – 1,94%.

Foto: campanie FDGR

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

68 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 săptămână

Încă 4 ani cu pensionara, ne meritam soarta!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 săptămână

Tu sigur ți-o meriți.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 săptămână

Gavozdea e un mare "inteligent " , când i s-a propus să candideze din partea ADU , a refuzat , a zis că el câștiga ca independent. Dacă candida din partea ADU, avea șanse să o bată pe pensionară, așa, voturile s-au împărțit. Să-ți fie învățătură de minte!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

Găvozdea a fost iepurele lu Fodor, cred io. Ai văzut că el nu și-o mai făcut campanie în ultimele zile înainte de alegeri, să nu ia locul stăpânului. Practic Găvozdea i-a ajutat pe succesorii organizației naziștilor-germani din România numită Grupul Etnic German, acum FDGR, să aibă primarul Sibiului încă patru ani. Nasol, dar nu dramatic sau neașteptat.
Raspunde

Kim

Acum 1 săptămână

Candidata ADU n-a luat nici 10%, despre ce vorbiti?
Raspunde

Alexandru Găvozdea

Acum 1 săptămână

Sunteți fie dezinformat, fie dezinformator. :) Să facem puțină lumină, zic: USR (nu exista încă ADU) mi-a propus în septembrie prin liderii Echert și Cibu-Deaconu să fiu candidatul partidului, lucru pe care nu l-am refuzat, ci l-am condiționat de așteptarea momentului lansării Planului de oraș (viziunii noastre, a comunității Sibiu 2024, pentru Sibiu, publicat în 4 decembrie) și de neconcurența celor doi. Adică la alegerile interne de desemnare, cei doi lideri care au toate voturile partidului în buzunar, m-ar fi îngropat, eliminându-mă și dintr-o eventuală cursă independentă (aa, ăla pe care l-au refuzat useriștii, ce să caute ăla în alegeri). Faptul că cei doi au decis să dezinformeze pe toată lumea cum că eu aș fi refuzat dovedește tocmai intenția murdară a propunerii inițiale. Știu că și în interiorul USR au lansat acest narativ - cum că de fapt eu nu am vrut și am refuzat - și la fel se propagă și în spațiul public. Fals. Mulțumesc pentru oportunitatea de a prezenta adevărul.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 săptămână

@Alexandru Gavozdea N-am înțeles nimic din explicațiile dvs. N-ați refuzat , dar ați pus 2 condiții: una , să vă lansati întâi programul ( aici n-am înțeles care a fost problema , n-au vrut să aștepte luna decembrie sau cum , oricum d-na Cibu si-a lansat candidatura anul ăsta, adică după lansarea programului dvs , deci nu văd problema) , iar la a doua , iarăși nu înțeleg care a fost problema : v-au propus să fiți candidatul ADU la primărie, așa cum recunoașteți , de unde până unde mai urma o competiție internă cu cei doi ? Dvs erați "Candidatul" , sau erați unul din candidați? Ceva nu e ok aici.
Raspunde

Amn114

Acum 1 săptămână

auzi măi Unu, ce o tot dai tu cu Grupul Etnic German? Ce treabă ai tu cu naziștii - n-a avut niciun nazist treabă cu tine, mult mai rău s-au purtat sașii cu românii vreme de sute de ani decât naziștii cu românii! Deci până la urmă, ce te roade? Probabil ești vreunul mic și ros de complexe față de oamenii mai arătoși și mai inteligenți decât tine? Românii sunt incompetenți, lăudăroși, mincinoși, asta-i o realitate. Simplul fapt că nu există încă o autostradă care să lege Transilvania de Sudul României demonstrează incapacitatea românilor de a se autoguverna. Sașii ăștia nu-s cei mai buni, ba chiar sunt rebuturi ale germanilor, dar un exercițiu de onestitate te-ar obliga să recunoști că orășelul ăsta prăfuit le datorează enorm. Dar cum am spus, fiind un român întunecat frustrat mincinos și lăudăros, normal că nu vezi și REALITATEA. Și pentru informația ta, știu cine a lansat "duma" cu Grupul etnic german: unul care putrezește acum sub pământ, colaborator dovedit al Securității - a trăit și murit bolnav de ură și frustrare
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Jean Valjean

Acum 1 săptămână

Nu ați înțeles pentru simplul motiv că Alexandru Găvozdea a avut calcule reci, specifice unui oportunist. NU e prost, e doar șmecher. Și-a dorit să candideze, să devină primar, din motive pragmatice, nu din dragoste pentru sibieni. S-a dus la un partid să ceară să candideze, iar dacă a fost refuzat, a început să atace partidele, care sunt kaka și trebuie urâte de oameni. Așa se naște extremismul. În rest, sănătos să fie și să candideze de câte ori își dorește!
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

Auzi, măi Amn, hai spune-ne cine o fost primul cel care a făcut public adevărul ăsta, că FDGR-UL este succesorul cu acte al organizației naziștilor-germani din România din timpul WW2, organizație numită "Grupul Etnic German". Eu nu știu la cine te referi. Eu am văzut niște decizii judecătorești prin care FDGR ul primea niște imobile care au aparținut Grupului Etnic German, în calitatea pe care au demonstrat-o instanței de succesori ai acestei organizații naziste. Știi, nu e ceva chiar așa de neașteptat sau șocant să fie un fost securist cel care a spus primul public asta, că ăștia aveau și probabil au încă acces rapid la informații reale mai ușor decât restul oamenilor. Iar apoi și foștii securiști sunt mai răi sau mai puțin răi, după câtă umanitate o mai rămas în ei. Pot sa fie bestii ca Vișinescu, Tismeninsky, Rafila sau Curtu, sau pot să fie ca un popă oarecare într-un sat, care o semnat acordul cu secu ca să fie hirotonit preot dar apoi nu o mai "activat". Reprobabile moral sunt colaborările în amândouă situațiile date ca exemplu, dar totuși, faptele sunt diferite... și crimele. Oricum, vicleană asocierea discuției despre succesorii naziștilor-germani din România care conduc Sibiul de atâta amar de vreme cu securitatea. Ce, acum la alegeri, nu am ales tot numai dintre cei agreați de servicii secrete românești sau străine, dar toate invariabil puse pe jefuit bugetele publice? Despre faptul că o dai și tu cu clișeele că românii sunt nu știu cum față de alții... n-am ce să-ți răspund decât că greșești, pentru că nu este așa. Bolșevicii puși de ruși și urmașii lor care "ne conduc" or fi așa cum spui și "formatorii de opinie" tot așa, dar poporul român e harnic și muncește enorm, e bun și cu sufletul curat, în ciuda fenomenului Pitești care a fost aplicat la scara întregii societăți. Românii și o să răzbată între popoarele Europei, cum am mai răzbit. Românii plecați sunt cei care acum țin practic țara, fiind cel mai mare investitor. Tu vii cu propagandă denigratoare. Iar de aia cu ce mi-au făcut naziștii mie... care erau băieți buni și s-au purtat mai bine decât sașii... n-aș fi zis că există încă așa susținători ai ideii pure de crimă și rasism în România. Eu cred că dacă erau naziștii în Romania până azi, limba română s-ar fi vorbit cel mult izolat, undeva prin Kazahstan, că aici era spațiul vital al unei nebunii colective.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 1 săptămână

Barbarii tot barbari raman...Fraude, hotii, falsuri si ilegalitati precum la alegerile din Romania nu vezi in nicio alta tara UE.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ion

Acum 1 săptămână

Ce ați votat , dragi sibieni ? Iar....și iar.... ? Să vă fie rușine!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 săptămână

Așa e, sibienii ăștia sunt sub demnitatea ta. Dă-le peste nas, întoarce-te la Caracal.
Raspunde

Sokares

Acum 1 săptămână

Tu ești **** lui Fodor, așa-i? :)) Tii cu mami :)

(Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului calomnios folosit)

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Doru Mușcat

Acum 1 săptămână

Am votat Jos labele de pe Sibiu, roșiilor și haurilor
Raspunde

Sdfsd

Acum 1 săptămână

inca 4 ani de stagnare pentru Sibiu si o conducere careia nu ii pasa de cetateni doar de interesele acolitilor si celor care probabil si la aceasta campanie au pompat bani grei... mi-e rusine ca sunt Sibian din nastere cu aceasta conducere aleasa (sau nealeasa mai bine spus avand in vedere ca multi nu au votat)...
Raspunde

Alex

Acum 1 săptămână

Se puteau construi pasaje ca-n Oradea dar cartierele din Sibiu tot ca pe vremea lui Ceaușescu rămâneau
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

insamna ca nu ai fost aici pe vremea lui Ceausescu, cand trotuarele se faramitau, iar drumurile nu erau asfaltate ci betonate.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 1 săptămână

Spaga, falsul, parandaratul si profanarea nu stagneaza cata vreme Sibiul este cartelul mafiei imobiliare condusa de Racovita, Sandru, Veseli, Găvozdea, Iohannis, etc. https://buletin.de/bucuresti/nicusor-dan-anunta-referendum-local-pentru-impartirea-banilor-intre-pmb-si-sectoare/ Găvozdea
Raspunde

Securiciule

Acum 1 săptămână

dezinformezi si compari mere cu pere. Aaa era standardul in anii 80, ce tot vorbesti acolo?
Raspunde

Petre

Acum 1 săptămână

@Emil: obsession much?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Radu

Acum 1 săptămână

Toti trolii PSD, AUR si restul SOSocarilor s-au facut de râs cu desantul lor din ultimii 2 ani pe aceasta pagina. Fodor are mai multe voturi decat toata adunatura opozitiei. Se pare ca electoratul nu s-a lasat influentat de armata rusofila ))). Bravo sibieni! Pana si PNL a obtinut un scor rusinos, dar era de asteptat din moment ce au devenit o anexa a PSD. Iar ciolacii PSD-isti ar trebui sa se ascunda, de tot.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

Stai cuminte, unii am votat cu AUR si Fodor. E mult mai buna decat niste penelisti si useristi.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

Radu, ție ți se pare ok să facă 3 km de pistă de biciclete de 11 milioane de euro, cât o autostradă de aceeași lungime, betonând un mal al Cibinului unde trebuia să fie o pădure urbană care să crească calitatea aerului pentru toți sibienii? Ți se pare bine să facă stadion de 150 de milioane de lei, când desființează liceul de arte și copiii din Sibiu învață în două schimburi, ca la fabrică? Te întreb pentru că vreau să te înțeleg, nu de altceva. Sunt foarte curios să înțeleg cum gândești. Și ca să clarific de acum, să nu intrăm într-o discuție neproductivă, nu susțin pe cei care i-ai menționat. Sper să nu te superi, dar sunt curios dacă tu chiar o susții pe una care jefuiește așa bugetele publice sau dacă ție îți este chiar așa frică de niște dubioși puțin frecventabili, care-s etichetați drept extremă dreapta și care au evidente legături cu rușii. Nu de alta, dar și pe aeroportul din Sibiu umblă mercenarii români care au luat locul mercenarilor ruși Wagner în Congo, deci nu trebuie așa frică irațională. Dacă e frică.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

Unii vrem si pista si stadion. Si se putea rezolva si cu liceul de arta. Si se va rezolva. Padure urbana? se poate face altundeva. Pista e foarte buna pt mobilitate, ca pieton si biciclist nu mai ai treaba cu strazile cand mergi intre Strand si Gusterita Ce e prostia asta ca trebuie sa alegi ori una, ori alta? Bani se gasesc pt atata lucru, ca cele enumerate. Pentru chestii mai ambitioase va fi o problema.

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Barosanu

Acum 1 săptămână

@Radu pare să trăiască într-un univers paralel în care d-na Fodor, printre mărețe realizări edilitar-urbanistice livrate pe bandă rulantă, se mai luptă și cu o „armată rusofilă”, precum mama lui Ștefan cel Mare.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

Io l-am întrebat pe Radu și sări tu, cucuru. Și-mi dai un răspuns de propagandă curată, "se putea rezolva, și se va rezolva", dar nu s-a rezolvat! Pădurea urbană trebuia făcută în oraș, nu altundeva, și nu în orice formă, dacă era vorba să îmbunătățească calitatea aerului mult prea poluat din Sibiu. Forma asta de fâșie era ideală pentru efectul maxim raportat la suprafața respectivă. Pista o fi bună, dar problema este că o costat cât o autostradă, când în Sibiu nu sunt școli destule. Jaful nu e justificat niciodată, dar cu atât mai puțin în așa situație. E o prostie să spui că un aliniament de pomi lângă o pistă de beton e o pădure urbană și că se poate și turna beton și crește o pădure în același loc. Iar dacă ție ți se pare că sa construiască școli încât să se rezolve problema învățatului în schimburi la Sibiu e ceva puțin ambițios, cu așa șleahtă de antiromâni cuibăriți la Sibiu în administrația publică, succesorii naziștilor-germani din România din timpul WW2, înseamnă că ori nu-i cunoști ori ești unul dintre ei.
Raspunde

@Kukuruku

Acum 1 săptămână

Se vor rezolva cele ce le-ai aratat daca va avea inca 2 mandate fara asta ca predecesorul Johnannis, cunoscut ca ambasadorul turismului international. Hai sa fim realisti! Dna Fodor n-are ce mai cauta la primarie!
Raspunde

Gogu

Acum 1 săptămână

Cea mai mare bucurie o am că a ieșit bibu pe locul 3. La următoarea campanie vii cu ”8, vine Bibu”?! Ca la iPhone, actualizezi? :))))))
Raspunde

Gogu

Acum 1 săptămână

La următoarea campanie, Bibu ar trebui să vină cu mesajul ”11, vine bibu” (dacă tot a luat 11%). Sare peste, 8,9 și 10. :)))))))))))))) Felicitări PNL Sibiu, sunteți aproape de PSD Sibiu. LOL
Raspunde

Marko

Acum 1 săptămână

Alți ani de stagnare pentru oraș... Păcat.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

stagnare in comparatie cu ce? unde vezi stagnare?
Raspunde

Eu

Acum 1 săptămână

Spune o investite publica noua, cu exceptia Stadionului, facuta în ultimii 10 ani? Cea ce face fodor se numește întreținere nu dezvoltare. Că a repart 3-4 poduri si 6 terenuri de sport tot întreținere se numeste. Sibiul are nevoie de investitii mari, are mulți bani, nu doar de întreținere
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bambolero

Acum 1 săptămână

Da, tot nu merem cu roșii, ca de 35 de ani încoace. Guess what, vom stagna și peste 4 ani!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Hans Dietrich von Lăbuzzenmachen

Acum 1 săptămână

Sibiu- din 1191 fara primar valah!
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

da Condurat ce-a fost, romulan?
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

Bravo Gavozdea, sibienii arata ca daca nu au chef de Fodor, tot nu prea prefera partide conduse de la Bucuresti, daca candideaza cineva ca independent. Dar nu stiu de ce nu si-a facut o platforma politica cu care sa candideze pe o lista si la consiliul local (ca nu cred ca se putea sa candideze si la primarie si ca consilier independent) E cam aiurea sa ai 18%-20% ca si candidat independent, dar sa nu fii in consiliul local.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

E nasol. Tot prin succesorii organizației naziștilor-germani din România numită atunci Grupul Etnic German, acum FDGR, o să fie jefuite bugetele locale încă 4 ani de clepto-securicii bolșevici, care spoliază oamenii. Iar o să toarne beton pe malul Cibinului de zeci de milioane de euro, în loc să-l amenajeze ca pădure urbană care să filtreze aerul, când copiii din Sibiu nu au destule școli și ei desființează liceul de arte. Iar o să o ardă cu iarmaroc de Crăciun și chermeză la muzeu în post. Iar o să despodobească orașul înainte de Sf. Ioan, când se încheie sărbătorile de iarnă ale românilor. Iar patru ani de antiromânism. Totuși, e remarcabil cât de puțini sibieni au votat-o. Ăsta e un semn bun. Când o să apară primul partid și candidat credibil, o să fie spulberați ăștia. Și o să apară. Acum au avut grijă să fie peste tot numai ei și iepurele lor. Până atunci, ce să-i facem.. ăsta este rezultatul simulării democrației cu alegeri de primari într-un singur tur. Or fost oprimări mai mari, trecem noi și prin asta.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

Da, si pe ceilalti si mai putini :))
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 săptămână

Săracul de tine, îmi dau lacrimile de cât ești de oprimat. Dacă vrei să trăiești liber, du-te nene în Teleorman, că acolo guvernează ai tăi.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

Hidrogeniu, să știi că nu se mai poartă de mult deportările în Bărăgan. De când le-au făcut antecesorii bolșevici, puși de ruși, ai clepto-securicilor care au organizat simulacrele astea de alegeri ale primarilor nu se mai fac deportări în Bărăgan. Știu, ție ți-ar plăcea să poți să scapi așa de unul că mine, că se vede din comentarii ce bolșevic agresiv și periculos ești, dar nu mai merge așa, să știi. :-) @ curucu, da și e normal așa, că sunt mulți funcționari și angajați ai firmelor cu care jefuiesc bugetul public a căror stabilitate financiară depinde de menținerea situației. Dar te bucuri destul de prostește că alții au luat mai puțin, că și Ceaușescu era votat, dar aia nu însemna că avea legitimitate. Cum nu are nici Fodor.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Unul

Acum 1 săptămână

@cucuru și hidrogeniu Stiți ce e interesant? Că nu mai încercați să contrați cu argumente false ceea ce scriu. Asta după ce v-am răspuns de câteva ori la afirmațiile voastre false. Mă bucur să văd că ați devenit tot mai raționali. La început erați vehemenți rău de tot când scriam că FDGR este succesorul Grupului Etnic German, adică a organizației naziștilor-germani din România în timpul WW2, de exemplu, sau că bazarul de Crăciun este o porcărie ca octobărfestul de la târgul porcilor și că despodobirea orașului înainte de Sf Ioan este un gest simbolic antiromânesc. Acum nu mai contrați evidența, doar încercați să persiflați subiectele astea cu atitudini puerile... Deci e bine, că asta înseamnă că educația adulților e o realitate. Dacă voi care sunteți plătiți probabil ca să distrugeți și bagatelizați dezbaterea publică pe teme politice de interes local ați devenit mai citavi, înseamnă că oamenii obișnuiți, care au fost manipulați și îndoctrinați de generații sunt mult mai raționali decât i-ați vrea voi și-ai voștri.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 săptămână

@Unul: Nu avem cum să ducem cu tine o discuție pe argumente, fiindcă habar nu ai ce este aia și trăiești într-o realitate paralelă.
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

Hai mă hidrogeniu, fii serios! Nu ai ce zice, că jaful ticălos al celor pe care-i aperi și atitudinea ta de bolșevic-securici e deja de notorietate publică. Așa că taci la de nu-ți convine, ca porcul în păpușoi și mai arunci când și când câte un comentariu destul de pueril, dacă nu cretin.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Altul

Acum 1 săptămână

Da bă, va-ți luat-o peste bot cu legebetismele și esegismele voastre mimate, așa că hai, ușcheala! Mai încercați peste 4 ani, dacă va mai fi vre-un putler cu copeici să vă dea o zamă chioară.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aci Duțu

Acum 1 săptămână

Până și ăia l-au hâșâit, ceea ce denotă
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Altul

Acum 1 săptămână

Mai bag-o bă și p-aia cu vaccinul, sau p-aia cu 5G-ul, că nu le-am mai citit demult. Să mai râdem
Raspunde

Cristian Sibian

Acum 1 săptămână

Poi si de cu faci lumina,gaz rar???Zi-ne direct argumentele tale mirifice,bruchenthaliene,nu fi asa 'abscons'..Romanii,stii care,cei cu micul castru Cedonia si nu cu ananasii si rangeria spuneau ca 'sarcina probei cade pe seama celui care reclama'...Ia zi tu herr...
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

Tare interesantă a fost discuția asta cu mașina de propagandă a FDGR-ului. Nu numai că m-am distrat, dar am și învățat câteva chestii. Dar, recunosc, mă așteptam să aveți oameni mai inteligenți acolo. Uite aici dovada celor pe care le-am afirmat că FDGR-UL este succesorul organizației naziștilor-germani din România numită Grupul Etnic German: https://www.cotidianul.ro/sentinta-care-a-facut-din-fdgr-un-succesor-in-drepturi-de-organizatie-fascista/ Iar dacă o să dispară pagina aia, căutați pe siteul Judecătoriei Sibiu sentința Nr. 2790 din 28 mai 2007, din dosarul Nr. 1672/306/2007 prin care se "constată calitatea de succesor în drepturi" al FDGR față de Grupul Etnic German, ca urmare a solicitării FDGR ului de a fi recunoscută această calitate de succesor. Cine a fost exact Grupul Etnic German se poate afla ușor pe google. Cine e FDGR-ul se știe.
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

@altul Faci fix ce spuneam că face hidrogeniu. Neavând argumente, mai arunci câte un comentariu simpluț spre cretin, din când în când. Sau hidrogeniu și altul sunteți același troll? Ce predictibili sunteți!
Raspunde

Steluța 4 ever

Acum 1 săptămână

Biata femeie este condamnata sa nu beneficieze de banii de pensie și sa nu se poată delecta de plimbările cu bicicleta pe aleile de pe malul Cibinului sub clar de luna , veghind la continua dezvoltare a urbei . Oare cat mai este pana la blocarea lui Coposu cu motopartele și la continuarea defrișărilor în pădurea Dumbrava pentru o autostrada fara nici un rost prin pășuni care nu va fi utilizata sau la distrugerea parcului Subarini și pana la multele investiții în borduri in fata porților
Raspunde

Bunicuta

Acum 1 săptămână

Sa stii ca se bucura si de pensie si de salariu! E 2 in 1 ...ca samponul!
Raspunde

Leonard

Acum 1 săptămână

Felicitări Doamnă Fodor ! Sibiul merită această continuitate FDGR la PMS și Consiliul Local ! Se putea mai bine pentru FDGR ! Să fie terminate proiectele și apoi vom vedea în 2028 dacă a meritat votul său nu a meritat! Vă țin pumnii Doamnă Primar !
Raspunde

@Leonard

Acum 1 săptămână

Cred ca nu vorbesti srios! Esti glumet azi! Sau de la vreun ONG care sprijina varsta a treia...
Raspunde

Aristide

Acum 1 săptămână

Sibienii get-beget au votat AUR...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Uncas

Acum 1 săptămână

Doamna Fodor e forță!! Are vârsta potrivită, energie, viziune, casă mai vorbim, e bombă atomică. Încă 4 ani și vom fi un fel de Buzău dar cu concerte în Piața Mare
Raspunde

@Uncas

Acum 1 săptămână

Ai dreptate! In urmatorii 4 ani, datorita dnei Fodor vom depasi Buzaul din toate punctele de vedere si va fi Sibiul "orasul covrigilor", iar dna Astrid, covrigareasa...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibiu.Adrian

Acum 1 săptămână

Aia care au votat-o pe Fodor își merită soarta și nu au decât să suporte încă 4 ani de oraș mizerabil și plin de praf și nedezvoltat.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 săptămână

E bine că tu te-ai hotărît să pleci, meri înapoi la Dîrlos.
Raspunde

Sibiu.Adrian

Acum 1 săptămână

HBomb daca cineva nu este de acord cu Fodor si cu cei care au votat-o asta nu inseamna ca nu este din Sibiu,crede-ma ca sunt mai sibian decat multi asa zis sibieni.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Olingpia Gafosdea

Acum 1 săptămână

Ha, ha! Oltenii iară au trădat! Altă explicație nu există pentru victoria pensionarei care suferă de sindromul Biden…
Raspunde

Radu

Acum 1 săptămână

Gata, s-au terminat alegerile. Sibienii au votat cum au votat, 40% cu Fodor si 20% cu al-2-lea clasat. Restul nici macar nu mai conteaza. Mai luati si voi o pauza, ca de schimbat oricum nu mai puteti schimba rezultatul. Dar, la urma urmei, fiecare isi gestioneaza nervii dupa cum si cât il duce capul. )))
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

Deci pentru tine e normal să facă fodor pistă de biciclete de 11 milioane de euro, cât o autostradă de aceeași lungime, în timp ce la Sibiu copiii merg la școală în schimburi și "administrația publică locală" desființează liceul de arta?
Raspunde

Andu

Acum 1 săptămână

Decat hotii de la PSD-PNL mai bine cu Forumul german.
Raspunde

Unul

Acum 1 săptămână

Tu chiar crezi că este diferență între unii și alții la jaf, când Iohanis, plecat de la FDGR și pus președinte la ordinul KGB istului Voiculescu, a girat și protejat toate jafurile posibile atâta timp? Ori ești naiv, ori ești de la propaganda lor. Exemple de jaf FDGR ai nenumărate. Vezi pistă de biciclete de 11 milioane de euro - cât o autostradă de aceeași lungime - și stadion de 150 milioane de lei, când nu sunt școli destule în Sibiu și ei desființează liceul de arte. Dar ăștia de la FDGR, în plus față de ceilalți, sunt și succesorii organizației naziștilor-germani din România numită Grupului Etnic German. Chiar crezi că-s mai buni ăștia?
Raspunde

Papa di Gio

Acum 1 săptămână

Da io numa'ntreb pe cei ce cunosc,avem obligația prin lege să i menținem la guvernare exact 4 ani??? S au putem scăpa de ei și mai repede prin vreun Referendum sau mai știu eu cum..dacă nu fac treabă???și mint poporul.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aci Duțu

Acum 1 săptămână

Ce mă distrează ce s-oftică loserii, după ce au fost anunțați că se desființează ferma de postaci.
Raspunde